Створено Робочу групу по напрацюванню пропозицій стосовно посилення контролю за виконанням нормативних вимог по проектуванню і розміщенню укриттів

За інформаційним повідомленням, розміщеним сьогодні на сайті Мінрегіону, Міністерство разом з профільним Комітетом Верховної Ради України (Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування) у межах своєї співпраці щодо посилення контролю за виконанням законодавства у сфері цивільного захисту під час розроблення містобудівної документації, створили Робочу групу для напрацювання комплексних пропозицій щодо вдосконалення зазначених положень.

Зокрема, пропозиції повинні стосуватися питань вдосконалення планувальних рішень щодо формування мережі захисних споруд цивільного призначення, їх проектування, розміщення та будівництва, а також посилення контролю за порушення встановлених нормативних вимог.

Сподіваємося на оперативне врегулювання та напрацювання таких необхідних, як показала війна, рішень щодо забезпечення дійсно тих укриттів та/або споруд подвійного призначення, які зможуть забезпечити безпеку життя та здоров’я людей під час воєнних дій, повітряних загроз, застосування різного типу зброї. Адже, ні для кого не секрет, що особливої уваги ані до проектування, ані до утримання захисних споруд та укриттів раніше не спостерігалося.

З урахуванням раніше ухваленого КМУ рішення стосовно оперативної розробки нових норм і внесення змін до існуючих під час воєнного стану, врегулювання вказаних вище питань можливе за спрощеною процедурою.