Якими повинні бути пожежні драбини та сходи

пожежні драбини та сходи

Короткий гайд про те, якими мають бути пожежні драбини та сходи із сходовими клітками (відповідно до ДБН В.1.1-7:2016). Коли мова йде про сходи та сходові клітки, то важко не заплутатися в їх типах та особливостях кожного типу. Окремі з них ми зустрічаємо чи не щодня, інші є специфічними та трапляються не часто.

Ми спробували упорядкувати загальну інформацію про сходи, сходові клітки та зовнішні пожежні драбини і зробити своєрідний довідник з прикладами та візуалізацією для зручності користувача. Ним і ділимося з вами у публікації.

Отже, по порядку.

  1. Почнемо зі сходів, під кожним типом наводимо приклади:

1.1. Сходи типу С1 (внутрішні, що розміщуються у сходових клітках)

На сьогодні практично не застосовуються, вимог до них в нормативних документах майже немає. Як приклад можна навести  улаштування окремих виходів назовні з кожного поверху підземного паркінгу.

1.2. Сходи типу С2 (внутрішні відкриті, без огороджувальних стін)

пожежні драбини та сходи

1.3. Сходи типу С3 (зовнішні відкриті)

пожежні драбини та сходи

  1. Йдемо далі – Звичайні сходові клітки

2.1. Сходові клітки типу СК1 (з природнім освітленням крізь вікна, що відчиняються, в зовнішніх стінах на кожному поверсі)

пожежні драбини та сходи

2.2. Сходові клітки типу СК2 (з природнім освітленням крізь засклені світлові ліхтарі в покритті, що відчиняються)

пожежні драбини та сходи

  1. Незадимлювані сходові клітки

3.1. Сходові клітки типу Н1 (з виходом до сходової клітки з кожного поверху через зовнішню повітряну зону по відкритих назовні переходах по балконах, лоджіях, галереях та з природним освітленням на кожному поверсі крізь вікна в зовнішніх стінах)

пожежні драбини та сходи

3.2. Сходові клітки типу Н2 (з підпором повітря до сходової клітки в разі пожежі, з природним освітленням на кожному поверсі крізь вікна в зовнішніх стінах та із входом до сходової кітки на кожному поверсі через протипожежні двері 2 типу (крім дверей виходу зі сходової клітки безпосередньо назовні)

пожежні драбини та сходи

3.3. Сходові клітки типу Н3 (з входом до сходової клітки на кожному поверсі через протипожежний тамбур-шлюз 1 типу з підпором повітря в разі пожежі та з природним освітленням на кожному поверсі крізь вікна в зовнішніх стінах)

пожежні драбини та сходи

3.4. Сходові клітки типу Н4 (без природного освітлення, з підпором повітря до сходової клітки в разі пожежі та із входом до сходової клітки на кожному поверсі через протипожежний тамбур-шлюз 1-го типу з підпором повітря в разі пожежі)

пожежні драбини та сходи

  1. І під кінець – зовнішні пожежні драбини

4.1. Тип П1 (вертикальна металева, що починається з висоти не більше ніж 2,5 м від рівня землі, має ширину не менше ніж 0,7 м та площадку перед виходом на покрівлю з огорожею заввишки не менше ніж 0,6 м. Починаючи з висоти 10 м драбина повинна мати дуги через кожних 0,7 м з радіусом заокруглення 0,35 м і з центром, віддаленим від драбини на 0,45 м)

пожежні драбини та сходи

4.2. Тип П2 (маршова металева, що починається з висоти не більше ніж 2,5 м від рівня землі та має марші з ухилом не більше ніж 6:1, шириною не менше ніж 0,7 м, проступи шириною не менше як 0,25 м, площадки не рідше ніж через 8 м по довжині маршу і огородження заввишки 1,2 м з поручнями)

пожежні драбини та сходи

Сподіваємося, що ця інформація буде для вас корисною!